Dovolená Kréta Heraklion 2017

Ostrov Kréta, největší z řeckých ostrovů a pátý největší ostrov Středomoří, se za poslední desítky let stal jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací, a to především oblast ostrova Kréta Heraklion/Rethymno. Sezóna zde trvá obvykle od května do října. Především jarní a podzimní období je ideální pro poznávání, prozkoumávání a cestování po celém ostrově. Kréta je ovšem tak velká (od západu na východ měří 260 km a od severu na jih až 60 km), že ji celou podrobně prozkoumat během jedné dovolené ani nejde. Ostrov je rozdělen na čtyři provincie: Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi s hlavním městem Heraklionem, kde je centrum kulturního a politického života, jsou zde úřady, obchodní zastoupení, správa ostrova, nejdůležitější obchodní přístav, historické památky, archeologické muzeum i sídlo ortodoxního arcibiskupa. Ve městě je nespočet možností denní i noční zábavy. Je zde tržiště, kde se velmi příjemně nakupuje, restaurace, taverny, kavárny, kluby, snackbary, bary, stánky s rychlým občerstvením…

Kréta je spojována s mínójskou kulturou a civilizací, známé jsou pověsti o mocném králi Mínóovi. Faktem zůstává, že kulturní a hospodářské vlivy mínójské říše jako první námořní velmoci ve Středomoří dosáhly až na Pyrenejský poloostrov. Doposud nevysvětlené události vedly kolem roku 1400 př. n. l. k náhlému zániku této vyspělé kultury.

Během Vašeho pobytu doporučujeme navštívit: Palác Knóssos (nejstarší hlavní město ostrova), odkrývaný od roku 1899 britskými archeology pod vedením Sira Arthura Evanse. Další mínójský palác položený na hřbetě výšiny, založený králem Mínóem a ve 2. tisíciletí př. n. l. zničený – Festos.

Image kreta.jpg Z dalších tipů alespoň stručně: Matala – středisko hippies ze 60. let. Samaria – nejdelší soutěska – 18 km dlouhá, až 300 m hluboká, na jejímž území dodnes žijí divoké kozy (kri kri). A co doporučit musíme, je návštěva některé vesnické taverničky, kde vaří speciality domácí kuchyně. Krétská kuchyně je proslulá, velice zdravá, chutná, založená na olivovém oleji a zelenině. Dobrou chuť – Kali órexi.

Kréta je též známa svými plážemi, najdete zde dlouhé písečné i oblázkové pláže, romantické malé zátoky, skalnatá pobřeží a zákoutí.

Kréta Vám může v sezóně Léto 2017 nabídnout mnohem více než jen slunce, moře, pláže a olivy – tedy tradiční atributy Řecka a řeckých ostrovů. Kréta je destinace s bohatou historií, jedinečnou přírodou, bohatou nabídkou služeb a především místem, které uspokojí požadavky i toho nejnáročnějšího turisty.Zajímavé WWW stránky k destinaci Kréta
www.creta.com
www.heraklion.gr
www.agiosnikolaos.gr
www.rethymnon.gr
www.west-crete.com
www.travel-to-crete.com
www.cretetravel.com
www.stigmes.gr
www.bus-service-crete-ktel.com
www.interkriti.gr
kreta.rovnou.cz
www.kretavdetailech.cz


KRÉTA/Rethymno, Heraklion, Elounda – Základní informace:

 • řecký název: KRÍTI
 • Hlavní město: Heraklion
 • Plocha ostrova: 8331 km2
 • Počet obyvatel: přes 600 000
 • Nejvyšší vrchol: Ida – 2456 m n. m.
 • Patron ostrova: sv. Titus
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 50 minut
 • Doba letu z Brna: 2 hodiny 30 minut


LETOVISKA NA KRÉTĚ, oblast Heraklia


 • Bali

Známé, turisty žádané a přesto poklidné středisko. Takové je Bali rozprostírající se kolem pěti malých zátok nabízejících pěkné písečné i oblázkové pláže. – tou nejznámější je Evita. Bali, které vyrostlo z rybářské vesnice, najdete na severním pobřeží Kréty, přibližně 50 km od Heraklionu a cca 30 km od Rethymna. Nad vesničkou se tyčí rozsáhlé pohoří, odkud je nádherný výhled do kraje. Čisté moře je vhodné ke šnorchlování či potápění…

Více o letovisku zde


 • Analipsi

Tradiční krétská vesnička, která se nachází přibližně 36 kilometrů od Heraklionu, zaujme každého návštěvníka, který chce strávit letní dovolenou v živém, ale přitom ne extrémně hlučném místě. Zdejší písečná pláž láká k chytání bronzu…

Více o letovisku zde


 • Agia Pelagia

Krásnými plážemi je vyhlášené středisko Agia Pelagia nacházející se na severním pobřeží Kréty, přibližně 25 kilometrů od Heraklionu. Protože zátoku chrání skalní výběžky, hladina je zde obvykle velmi klidná a voda prohřátá. Zatímco pozvolný vstup do moře ocení především rodiny s dětmi, v okolí skalisek si na své přijdou milovníci šnorchlování.

Více o letovisku zde


 • Ammoudara

Populární středisko Ammoudara leží na severním pobřeží Kréty, na dohled od hlavního města. Jeho osu tvoří hlavní třída, která je lemována minimarkety, supermarkety, obchody se suvenýry, restauracemi, kavárnami, bary, diskotékami (občas s programem až do rána) cestovními kancelářemi, půjčovnami aut…

Více o letovisku zde


 • Kokkini Hani

Velmi známé letovisko (v překladu znamená „červený hotel“) na severním pobřeží východně od hlavního města Heraklionu. Těsně před přistáním našeho charterového letu si můžete vychutnat z výšky pohled na letovisko a hádat, do kterého studia či apartmánu Vás za chvilku autobus odveze.

Více o letovisku zde


 • Gouves

Dnes už je prakticky součástí velké turistické oblasti na severu Kréty, kde se jednotlivá letoviska navzájem prolínají, rozhodně ale patří k těm klidnějším. Pláže jsou zde spíše menší, tvořené zálivy s písečnými, kamenitými i oblázkovými plážemi. V letovisku je několik restaurací, taveren, obchodů s potravinami a suvenýry. Je odsud možné pozorovat letadla chystající se přistát na zhruba 20 kilometrů vzdáleném letišti.

Více o letovisku zde


 • Chersonisos

Moderní, rušné, velmi žádané a známé letovisko s kouzelnou zátokou, kde máte program během dne i noci. Přes den můžete odpočívat a relaxovat na plážích, které jsou zde písečné a oblázkové. V noci můžete vyrazit na procházku, za nákupy, do kavárny na něco sladkého nebo do různých klubů a barů s programem až do rána. V letovisku je nespočet vyhlášených restaurací, taveren, kaváren, pizzerií, stánků s řeckými specialitami a pochoutkami.

Více o letovisku zde


 • Stalida

Živé turistické letovisko, na prospektech a v mapách označované též jako Stalis, se nachází východně od hlavního města Heraklionu mezi Chersonisem a Malií. Rychlý rozvoj turistiky v této oblasti s sebou přinesl výstavbu moderních hotelů a celých komplexů v obou střediscích, což vedlo k tomu, že zde vznikla vlastně jedna velká turistická oblast.

Více o letovisku zde


 • Elounda

Malebné městečko na okraji Mirabelského zálivu je jedním z nejluxusnějších letovisek na Krétě, neboť jsou zde soustředěny převážně čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely. V živém letovisku je též přístaviště, odkud denně odplouvají lodě na nedaleký ostrůvek Spinalonga, na který je z hotelových teras nádherný výhled.

Více o letovisku zde


Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Kréta Heraklion 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 26.09. – 06.10 – 11 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist